O projekcie

Spółdzielnia „Wiedza” to projekt, który wyrasta z doświadczenia Centrum Cyfrowego Projekt:Polska zgromadzonego podczas licznych szkoleń dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury, a dotyczących prawa autorskiego, tzw. otwartych zasobów i wolnych licencji.

Na projekt złożą się 2 moduły:

1. projekt edukacyjny dla liderów NGO z całej Polski, w ramach którego zachęcimy uczestników do świadomego, legalnego korzystania z treści dostępnych w internecie oraz do dzielenia się wiedzą i twórczością własnej organizacji z pomocą licencji Creative Commons. Elementem programu będzie również wykorzystywanie nowych technologii do zwiększania efektywności działań.

2. kampania informacyjna, mająca na celu zaangażowanie III sektora do aktywności na rzecz udostępniania zasobów edukacyjnych tworzonych ze środków publicznych. Kampania zwórci uwagę na efektywność wydawania tych środków i mamy nadzieję, że jej efektem będzie zbudowanie poparcia dla idei otwierania zasobów w naszym pozarządowym środowisku oraz zawarcie idei otwartości przynajmniej w jednym programie grantowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *