Podsumowanie drugiego dnia konferencji Sezamie Otwórz się!

W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja „Sezamie Otwórz się. Otwartość w trzecim sektorze” zamykająca projekt Spółdzielnia Wiedza finansowany w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy. W piątek 14 marca w piwnicach Muzeum Miasta st. Warszawy gościliśmy przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji pozarządowych z całej Polski. Konferencję otworzył Alek Tarkowski, dyrektor Centrum Cyfrowego, który wygłosił wykład pt. „Sezam i 40 sposobów na jego otwarcie”.
Następnie zaprosiliśmy gości na serię warsztatów dotyczących otwartości prowadzonych przez doświadczonych praktyków. Słuchacze mieli możliwość poznać podstawy tworzenia infografik, porozmawiać o tym jak zorganizować dobre spotkanie online. Zastanawialiśmy się do kogo należą pomysły i czy warto się nimi dzielić w zespole a także, jak w praktyce funkcjonują otwarte projekty społecznościowe.
Po obiedzie uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia piwnic Muzeum.
W drugiej części warsztatów dołączyli do nas przedstawiciele organizacji, które wspiera Fundacja Orange. Popołudniowe warsztaty były poświęcone przede wszystkim wprowadzeniu do prawa autorskiego i licencjom Creative Commons.
Na zakończenie konferencji wystąpił Paweł Sroczyński z Fundacji Cohabitat, który w inspirujący sposób opowiadał o tym jak efektywnym narzędziem w przedsięwzięciach społecznych może być odpowiednio wykorzystywana otwartość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *