Zielone Wiadomości o otwartości w trzecim sektorze

Jak nie tracić zbyt dużo czasu i pieniędzy, niepotrzebnych kosztów społecznych i ekosystemowych? Jak uniknąć wielokrotnego finansowania tych samych działań, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć nadmierną eksploatację materiałów biurowych w organizacji?

Rozwiązaniem tych problemów może być wprowadzenie wolnych licencji w organizacji trzeciego sektora. Pisze o tym Grzegorz Młynarski w obszernym artykule opublikowanym przez portal  Zielone Wiadomości.

Centrum Cyfrowe zaprasza na webinarium na temat otwartych zasobów i licencji Creative Commons

Zapraszamy na przygotowywany we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu wykład online dotyczący otwartych zasobów i licencji Creative Commons, który odbędzie się w środę 27 listopada o godzinie 15:00 i poprowadzi go dr Alek Tarkowski.

CC_warsztaty_Kamila Szuba-15

 

Program wykładu obejmie:

  • podstawy prawa autorskiego,
  • praktyczne zastosowanie licencji Creative Commons,
  • otwartość zasobów edukacyjnych i kultury.

 

Prosimy o zgłaszanie się na wykład poprzez wypełnienie formularza:. Osoby, które się zarejestrują, otrzymają wiadomość z linkiem do strony, na której będzie odbywał się wykład. Ilość miejsc na webinarium jest ograniczona. Relacja z wykładu zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.

 

Dr Alek Tarkowski – Dyrektor Centrum Cyfrowego projektu: Polska, kieruje projektami dotyczącymi reformy prawa i polityk publicznych (policy), współzałożyciel i koordynator projektu Creative Commons Polska.

 

Logo_MKiDN_RP

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Listopadowe szkolenia z prawa autorskiego i licencji Creative Commons

Obrazek

Listopad jest u nas miesiącem szkoleń. Za nieco ponad tydzień (18-19.11) odbędzie się pierwsze z nich w Warszawie, następnie będziemy szkolić z prawa autorskiego, licencji Creative Commons i otwartych zasobów we Wrocławiu (22.11), w Krakowie (25-26.11) oraz w Poznaniu (29.11). Lista uczestników szkoleń w Warszawie i Krakowie jest już w prawdzie zamknięta, ale nadal zapraszamy na nasze warsztaty do Wrocławia i Poznania – by zgłosić się na nie należy wypełnić formularz, więcej informacji na ich temat można znaleźć tutaj.

A jak się uczymy podczas naszych szkoleń można podpatrzeć na poniższych zdjęciach, zrobionych podczas z jednego z naszych wcześniejszych warsztatów, który odbył się we wrześniu w Warszawie: